360 Internet Security

360 Internet Security je kvalitní freeware antivirový program, který chrání počítač před škodlivými softwary. Díky tomu, že obsahuje tři různé enginy: 360 Heuristic Engine, BitDefender a 360 Cloud Engine pro ochranu v reálném čase, skenování a proaktivní ochranu, dokáže tento antivir velmi schopně, rychle a bezpečně vyhledat případné hrozby.


Program obsahuje také funkce Cleaner a Sandbox, které umožňují vymazat historii prohlížečů a práci s dokumenty; přes Sandbox se dají bezpečně otevírat nedůvěryhodné soubory. 360 Internet Security navíc dokáže filtrovat webové stránky proti nebezpečnému obsahu, zabezpečit kameru i chránit doplňky připojené k počítači pomocí USB.

Ovládání a nastavení programu je velmi jednoduché. Pomocí záložky „General“ (pod záložkou „Settings“) můžete naplánovat jak automatické kontroly počítače, tak i způsoby provádění těchto kontrol. (Pravidelné automatické skenování ale program neumí!) A pokud vám antivir nechce povolit některé potřebné soubory, můžete jim jednoduše udělit výjimku pomocí záložky „White list“ nebo je otevřít v Sandboxu.

Na oficiálních stránkách projektu 360safe.com naleznete i další užitečné programy, jakými jsou například 360 Mobile Safe nebo 360 Vault. Řada z těchto produktů získává pravidelně ceněné certifikace a další ocenění. Určitou nevýhodou však může být absence české lokalizace.