Antivirové programy

» Microsoft Security Essentials – bezplatný antivirus od společnosti Microsoft.
» Avira antivirus – antivirus německé produkce, vydáván v několika verzích včetně FREE verze ke stažení.
» ClamAV – kvalitní antivirový nástroj pro vyhledání a odstranění virů, červů, trojských koní a dalších škodlivých programů. Ovládá se pouze pomocí příkazového řádku.
» AVG – antivirový systém od české firmy Grisoft. AVG prochází různými nezávislými testy, pravidelnými certifikacemi a obdržel řadu významných ocenění.
» Norton AntiVirus – produkt firmy Symantec pro domácí uživatele. Aplikace Norton AntiVirus 2011 poskytuje rozšířenou ochranu, která chrání počítač před současnými novými hrozbami z Internetu.
» Symantec EndPoint Security – antivirové a bezpečnostní řešení pro korporátní sféru.
» ESET NOD32 Antivirus – slovenský komerční antivirový program, který byl magazínem Virus Bulletin již mnohokrát oceněn jako nejlepší antivir.


» McAfee Antivirus – klasický antivirový produkt. Společnost McAfee, Inc. se sídlem v Santa Claře v Kalifornii, je také špičkovým dodavatelem řešení pro dostupnost a zabezpečení sítí.
» Kaspersky Antivirus – výrobek ruské společnosti Kaspersky Labs. Poskytuje nejen základní real-time ochranu Vašeho počítače před širokým spektrem hrozeb.
» BitDefender – kvalitní antivirový produkt rumunské společnosti SoftWin. Poskytuje úplnou ochranu proti virům, spyware, spamu, phishingu, pokusům o vniknutí do počítače nebo před nevhodným obsahem webu.
» avast! – český antivirový program od firmy ALWIL Software. Pro domácí nekomerční použití freeware. Program pravidelně získává ocenění VB 100% magazínu. Je však i držitelem ocenění SC Magazine, jako jediný zvítězil v obou částech soutěže (soutěž SC awards se dělí na evropskou a americkou část).
» Dr.Web – ruský antivirus. Dává uživatelům více úrovňový systém ochrany od různých druhu škodlivých programů včetně Spyware, Adware, Riskware atd.
» TrustPort Antivirus – český produkt vyznačující se kvalitní detekcí díky kombinaci více antivirových jader.
» eScan – kvalitní antivirový produkt z Indie.
» Sophos antivirus - společnost Sophos je jednou z předních firem zabývající se IT bezpečností a ochranou dat, zaměřuje se ale pouze na firemní klientelu a proto u ní nenajdete produkty pro domácnosti.
» Norman antivirus - Norman ASA je norská společnost zabývající se vývojem počítačových programů určených pro zajištění datové bezpečnosti.
» F-Secure antivirus - F-Secure Antivirus je kvalitní antivirový program disponující všemi vlastnostmi, které se od moderního antiviru očekávají.
» eTrust antivirus
» Zoner AntiVirus - český antivirový systém od společnosti Zoner. Výzkum a vývoj Zoner AntiViru je finančně podporován Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR v rámci programu IMPULS.
» 360 Internet Security - 360 Internet Security je kvalitní freeware antivirový program, který chrání počítač před škodlivými softwary. Díky tomu, že obsahuje tři různé enginy: 360 Heuristic Engine, BitDefender a 360 Cloud Engine pro ochranu v reálném čase, skenování a proaktivní ochranu, dokáže tento antivir velmi schopně, rychle a bezpečně vyhledat případné hrozby.